piątek, 19 sierpnia 2011

'Sprawiedliwość owiec' oraz 'Triumf owiec'

Chciałabym wam polecić książki Leonie Swann - 'Sprawiedliwość owiec' oraz 'Triumf owiec', które zainspirowały nas do wykonania zakładki do książek. Pierwszą część pożyczyłam, wciągnęła mnie bez opamiętania chichrałam się po nocach sama do siebie, aż było mi momentami głupio ;) Aby się odwdzięczyć osobie dzięki, której poznałam tą opowieść, drugą cześć książki kupiłam w prezencie. A jako dodatek wykonałyśmy dwustronną zakładkę przedstawiającą owce i barana z okładek książek. Prezent bardzo się spodobał. Troszkę bliżej o książkach. Pierwsza cześć książki, jest to filozoficzna powieść kryminalna, której bohaterami jest stado owiec, tak tak wiem jak to brzmi :). Pisarka pokazuje nam świat z punktu widzenia owiec :) Zwierzęta mówią o ludziach więcej, niż sami wiemy o sobie. Na zachętę mały fragment: 
- Jeszcze wczoraj był zdrowy - powiedziała Matylda, nerwowo strzygąc uszami.
- To nie ma nic do rzeczy - zauważył Sir Ritchfield, najstarszy tryk w stadzie. - Nie umarł na chorobę.
Szpadel to nie choroba.
Natomiast druga cześć jest to thriller a zarazem komedia filozoficzna. Znów głos mają owce. Ale nie tylko. Do gry wkraczają również kozy, obcy niestrzyżony baran i tajemniczy Garou.

1 komentarz:

  1. O fajnie, jak znajdę w bibliotece to na pewno pożyczę, ostatnio mam manię na kryminały i thrillery:-) Fajny pomysł, lubię pomysłowość pisarzy i niecodziennie rozwiązania. A zakładka jest rewelacyjna, świetny pomysł, choć chyba ostatnio nic nie przebije mojej włóczki z drutami :-)

    OdpowiedzUsuń

Dziękujemy za komentarz ;)
Osoby Anonimowe prosimy o podpisanie się imieniem ;)