Nie wiem czy pamiętacie jak pisałam, o oświetleniu, a dokładnie o girlandzie świetlnej. Od dawna mi się marzyła, ale zwlekałam z zakupem. Nie byłam pewna czy będzie pasować do moich dekoracji i nie mogłam się zdecydować na kolory. Po długich przemyśleniach :) girlanda znalazła już swoje miejsce w moim pokoju. Jest dobrze wykonana z wyłącznikiem, samemu zawiesza się kolorowe kulki. Ja ułożyłam je od góry od najaśniejszych. Girlanda tworzy przyjemne, ciepłe światło.
A teraz słodki komplet ;) Kubek i cukierniczka w kształcie deseru. Kubek kupiłam w home&you na wyprzedaży, a cukiernice w Starym Browarze w Poznaniu. Odkryłam tam mały sklepik z cudeńkami. Spędziłam tam dobre pół godziny bo nie mogłam się zdecydować :)
A na sam koniec wazon również z home&you. Dostałam go w prezencie. Idealnie komponuje się z resztą moich dekoracji. Prosty i szeroki, z ażurowym wzorem, w sam raz aby ułożyć w nim gałązki.
piątek, 20 stycznia 2012
środa, 18 stycznia 2012
Heksagram unikursalny - Heksagram Thelemy
Nazwano go tak, ponieważ został narysowany symetrycznie i jednym nieprzerwanym ruchem, co zawsze było naczelną cechą tworzenia figur w rytualnej magii. Symbol został stworzony przez zakon Złotego Brzasku, a w późniejszym czasie wykorzystany przez Aleistera Crowley'a jako mechanizm o personalnym znaczeniu. Aleister Crowley, właściwe Edward Alexander Crowley brytyjski okultysta, mistyk. Autor wielu książek, z czego znaczna większość traktowała, lub choć nawiązywała, do wyznawanych przez Crowleya filozoficzno-mistycznych poglądów. Praktycznie całe swoje życie spędził na poszukiwaniach, nauczaniu i opisywaniu pewnej formy synkretycznego mistycyzmu - Thelemy. Thelema to nazwa systemu religijno - filozoficznego, który powstał w roku 1904, po spisaniu przez Crowleya Księgi Prawa. Księgę tą jak twierdził, podyktowała mu istota duchowa nazywana Aiwaz w Kairze. Główną doktryną celem Thelemy, jest poznanie i czynienie "Prawdziwej Woli", co jak twierdzi Crowley jest powinnością każdej istoty. Główne hasła to: Każdy mężczyzna i każda kobieta to gwiazda. Czyń wedle swej woli będzie całym Prawem. Miłość jest prawem, miłość podług woli. Nie ma prawa poza Czyń wedle swej woli. Thelema błędnie rozumiana jest jako zachęta do robienia co się chce. Crowley wyraźnie w swoich pracach tłumaczy, iż nie powinno się jej tak pojmować. Przez słowo "wola" rozumie pewien cel w życiu człowieka, który powinien przez niego zostać odkryty, a gdy to się stanie powinno się zgodnie z nim żyć. Zgodnie z jego naukami człowiek żyjący zgodnie ze swoją wolą nie napotka w życiu żadnych przeciwieństw, i z łatwością wolę tę będzie mógł wypełnić, bez obaw, że może się to kłócić z wolą innych. Albowiem jeśli on znajdzie się we właściwym dla siebie miejscu, inni ponoszą winę za wchodzenie mu w drogę. Heksagram unikursalny jest często noszony przez thelemitów jako znak religijnej identyfikacji i uznania. Symetryczny heksagram Crowleya posiada w centrum różę o pięciu płatkach symbolizującą boskość. Cały heksagram sześć ramion oraz pięć płatków róży, tworzy liczbę jedenaście. Liczba ta jest między innymi symbolem nadmiaru i przesady, nieporządku i grzechu. Heksagram unikursal jest znakiem wyrażającym Światło wypływające i wpływające do Ciemności/Nieskończoności. Crowley nazywał swój twór heksagramem Bestii. Zespół Behemoth podczas koncertów jako element scenografii wykorzystuje umieszczony na statywie Heksagram Thelemy, symbolizujący makrokosmos, jego sześć ramion odpowiada Saturnowi, Jowiszowi, Marsowi, Wenus, Słońcu oraz Księżycowi.
Heksagram oraz inne talizmany możesz kupić tu: TALIZMANY
Heksagram oraz inne talizmany możesz kupić tu: TALIZMANY
piątek, 13 stycznia 2012
Dwie wersje
Dwie wersje jednego pierścionka wykonane według przesłanego zdjęcia.
Pierścionek w stylu vintage, ażurowy z ozdobną oprawką w oryginale wykonany ze złota z koralem.
Pierwsza wersja została wykonana z malachitem, srebro czernione mocno spolerowane.
W wersja drugiej góra pierścionka jest znacznie wypuklejsza, w oprawie znajduje się onyks. Srebro jest mocno zaczernione i jedynie miejscowo spolerowane.
Pierścionek w stylu vintage, ażurowy z ozdobną oprawką w oryginale wykonany ze złota z koralem.
Pierwsza wersja została wykonana z malachitem, srebro czernione mocno spolerowane.
W wersja drugiej góra pierścionka jest znacznie wypuklejsza, w oprawie znajduje się onyks. Srebro jest mocno zaczernione i jedynie miejscowo spolerowane.
Która nasza wersja podoba wam się bardziej? :)
wtorek, 10 stycznia 2012
Photo mix i biżuteryjne inspiracje Renesans
Epoka Renesansu, rodowodowo związana z Włochami, nosi nie włoskie, lecz francuskie miano renaissance, co oznacza dokładnie odrodzenie. Później zakres terminu poszerzył się - obejmuje się nim odnowienie, odrodzenie się ludzkości, podnoszenie się jej na wyższy poziom, także odnowienie starożytności, odrodzenie przeszłości, dawnej wiedzy, kultury i sztuki antyku. Epoka renesansu obejmuje przede wszystkim wiek XV i XVI. Renesansowy strój damski Sylwetka kobiety renesansowej to klasyczna klepsydra z wąską talią, mocno zaakcentowanymi ramionami i szeroką, sięgającą ziemi spódnicą. Z biegiem lat talia zwężała się coraz bardziej (gorset), a rozszerzały ramiona (dzięki watowanym rękawom i rolowanym naramiennikom) i spódnica dzięki krynolinie. W stroju paradnym dominują watowania i nacięcia, przez które widoczne są podszewki albo wykonane z cennych materiałów suknie spodnie, a w drugiej połowie XVI wieku coraz częściej noszona jest kryza, prezentująca "głowę na talerzu", osiągająca stopniowo rozmiary wymagające konstrukcji wsporczej. Elementy te dodatkowo nadają sylwetce obfitości, a w nadmiarze prowadzą do efektów karykaturalnych. Strój uzupełniała oczywiście biżuteria, a także sakwa (noszona przy pasie portmonetka), tekstylny woreczek na modlitewnik, wachlarz. Kobiety z reguły zachowywały trochę większą wstrzemięźliwość niż mężczyźni w obwieszaniu się naszyjnikami i łańcuchami, zakładając natomiast bardzo kosztowne i starannie wykonane pasy. Najpopularniejszą ozdobą były perły noszone w sznurach lub używane do dekoracji różnych części garderoby, przede wszystkim czepków i kapeluszy. Do biżuterii należy zaliczyć również złote i srebrne okucia wstążek i sznurówek nazywane aiguillettes. Ostatni szlif strojowi dawała dekoracja głowy. Kobiety nie pokazywały się bez jakiegoś nakrycia głowy, które nie musiało być czepkiem lub kapeluszem, ale nie było również po prostu fryzurą. Wariantów było bez liku, a najpopularniejsze to wplatanie we włosy sznurów pereł i kolorowych wstążek, kosztowne stroiki z broszkami na czubku głowy zwane brocchetta di testa, oplatanie włosów długimi siatkami z koronek zdobionych perłami nazywanymi we Włoszech coazone, a przynajmniej nakrycie głowy i ramion welonem.
A poniżej pierścionek z mojej osobistej kolekcji, zainspirowany epoką renesansu. Wykonany w złocie z oprawionymi naturalnymi granatami.
A poniżej pierścionek z mojej osobistej kolekcji, zainspirowany epoką renesansu. Wykonany w złocie z oprawionymi naturalnymi granatami.
wtorek, 3 stycznia 2012
Subskrybuj:
Posty (Atom)